ikonaДуховною перлиною храму Святого Пророка Іллі у місті Краматорськ є копія Погонської ікони Матері Божої.

За даними істориків, поява у Погоні чудотворної ікони оповита легендами. Вона написана невідомим автором не пізніше 1650 року. 1736 року в обителі було збудовано нову церкву Успення Пресвятої Богородиці у знак вдячности за дари зцілення, отримані при цій іконі, на пожертви шляхтянок Іванни Велигорської з Потоцьких і Софії Загвойської з Угринських. Тисячі прочан приходили до святині. На їхні пожертви з вдячности за отримані ласки в 70-х рр. ХVІІІ ст. виготовили срібні позолочені шати й корони. Однак під час церковної реформи Йосифа II коштовні шати й корони було знято, як і всі воти, що прикрашали ікону.

На підставі рішення Духовної комісії єпископ Атанасій Шептицький оголосив цю ікону чудотворною.

На початку XX ст. зводять нову церкву та розбудовують монастир. Проте вже 1946 року монастир було ліквідовано радянською владою. Значну частину майна монастирської церкви і, мабуть, чудотворну ікону було перенесено до парафіяльної церкви села Пшеничники біля Погоні. Чудотворна ікона мала кілька копій. Одну з них переховували у своїх домівках благочестиві жителі з різних сіл. Останнім місцем сховку цієї копії було село Дора, неподалік Яремча.

26 травня 1996 року цю ікону урочисто перенесли до новозбудованої каплиці на території монастиря у Погоні. Проте тривали пошуки оригінальної чудотворної ікони. 6 березня 2001 року настоятель Свято-Успенського монастиря отець Никодим Гуралюк віднайшов оригінал. Після реставрації 27 червня 2001 року ікону поблагословив Святіший отець Іван Павло II. Тоді ікона-оригінал повернулася в монастирський храм у Погоні.

Після побудови храму Святого Пророка Іллі в Краматорську у настоятеля о. Василя Іванюка виникла думка замовити для церкви копії чудотворних ікон, які знаходяться на території України.

Під проводом наукового керівника студентка 4 курсу Інституті мистецтв Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника Марія Дуб'як писала копію ікони Матері Божої Погінської впродовж шести місяців.

26 червня 2015 року в рамках захисту дипломних робіт в Інституті мистецтв відбулась передача копії ікони Матері Божої з Погоні в Краматорський деканат УГКЦ.

Шановні пані та панове!

Благодійний фонд "Карітас Краматорськ" здійснює свою діяльність на християнських засадах і цінностях незалежно від віросповідання, соціального становища, етнічного походження, статі та віку осіб потребуючих.

Метою фонду є соціальна допомога та матеріальна підтримка найбільш вразливих і малозабезпечених верств населення.

Можливості Карітасу не безмежні. Тому наша організація завжди розраховує на ваші небайдужі серця та плідну співпрацю для досягнення зазначеної мети.

Звертаємось до вас з проханням приносити до фонду зайвий вам крам, а саме:

 • Одяг;
 • Дитячі іграшки;
 • Канцелярські товари;
 • Спортивний інвентар;
 • Меблі та побутову техніку;
 • Постільну білизну та ін.

Надані вами речі соціальні працівники фонду передадуть потребуючим.

Для довідок пропонуємо телефонувати на "гарячу лінію" БФ "Карітас Краматорськ" – 066 993 28 00. Також можете завітати до нас в офіс: пр-кт Миру 5.

Якщо Вам або Вашим близьким не вистачає одягу, взуття, можете звернутись по допомогу до нашого фонду (Краматорськ, пр-кт Миру, 5), при собі треба мати паспорт та довідку ВПО.

Пункт видачі одягу та речей знаходиться за адресою м.Краматорськ, вул.Актюбінська,19 (орієнтир Храм Святого Пророка Іллі).

Перелік документів для ВПО, зареєстрованих у містах Краматорськ, Слов`янськ, Лиман, Святогірськ, Мирноград, котрі потребують допомоги на лікування:

 • Виписка з амбулаторної картки з позначенням діагнозу або направлення на обстеження/операцію;
 • Рецепти на медикаментозні препарати;
 • Довідка про доходи за останні 6 місяців;
 • Картка «Універсальна» Приватбанк, а також довідка про відсутність кредитної заборгованості і реквізити картки;
 • Ксерокопії паспорту, ІПН, довідки ВПО (при собі треба мати орігінали).

Контактний номер телефону медичних консультанів Карітас Краматорськ 095-690-68-62

БО «БФ «Карітас Краматорськ» розпочав свою діяльність в березні 2015 року.

Мета фонду - допомога вимушено переміщеним особам (ВПО) та постраждалим від гуманітарної кризи на Сході України. Фонд здійснює одноразові виплати для покриття базових потреб та оплату придбання продуктів харчування, гігієнічних засобів, медикаментів і лікування, роздачу наборів з продуктами харчування і гігієнічними засобами, фінансову допомогу задля підготовки до зими. Фонд надає допомогу ліками та покриває витрати на медичні послуги. Один з пріоритетних напрямків у діяльності фонду - надання індивідуальної та групової психологічної допомоги.

За підтримки іноземних донорів і під керівництвом директора БФ "Карітас Краматорськ" о.Василя Іванюка за час існування фонду його працівники загалом успішно реалізували й продовжують виконувати близько 10 соціально важливих проектів.

Проект «Забезпечення основних потреб постраждалих від конфлікту на Сході України» (за підтримки Caritas Germany)

Проект охоплював період з 01.03.2015 до 31.12.2015. Другий етап – з 01.01.2016 до 30.06.2016.

Мета проекту – грошова допомога на харчування, на лікування та медичні обстеження; одноразова грошова допомога на зимові речі; видача продуктових наборів і засобів гігієни; психологічний супровід та інтеграційні заходи.

Цільовою аудиторією проекту стали багатодітні родини, вагітні, годуючі з дітьми до 2-х років, самотні батьки та матері, важкохворі та інваліди 1 та 2 гр.

Постійний прийом громадян відбувався в мм. Краматорськ, Димитрів, Слов’янськ. Виїзний прийом – в мм. Дружківка, Костянтинівка, Лиман, Святогірськ.

Протягом 2015-2016 рр. на харчування, на лікування та медичні обстеження, а також на придбання зимових речей грошову допомогу отримали 13984 вимушено переміщених осіб і 2334 місцевих жителів. Загалом – 16318 осіб. Вцілому потребуючим надано грошову допомогу на суму 11 млн. 731 тис. 847 грн. Видано 3650 продуктових наборів.

Психологічний супровід та інтеграційні заходи передбачали індивідуальні консультації та роботу з дитячими та батьківсько-дитячими групами, групими підтримки. Щомісячні заходи, спрямовані на інтеграцію ВПО в приймаючу громаду: грудень 2015 – круглий стіл; січень 2016 – візит Сестер Воплощеного слова з м.Бурштин Івано-Франківської області; лютий 2016 – тренінг з розвитку комунікабельності; березень 2016 р. – тренінг батьківсько-дитячих відносин та відвідування кінотеатру м/ф «Зоотрополіс»; квітень 2016 р. – тренінг «Я – Жінка!»; травень 2016 р. – акція допомоги Центру реабілітації дітей-інвалідів; червень 2016 – свято «Діти – наше майбутнє!».

Проект «Підготовка до зими в буферній зоні Донецької та Луганської обл.»

Проект здійснювався з жовтня 2015 р. до квітня 2016 р.

Мета проекту - відновлення гнучкості та посилення здатності до протистояння викликам з боку місцевого населення та переселенців, які постраждали внаслідок конфлікту та проживають у «буферній зоні» на контрольованій державою території в Донецькій області. Відновлення довіри між людьми. Відновлення моральних цінностей населення Донецької області.

Завдання проекту - допомогти населенню «буферної зони» пережити зиму без важких втрат від переохолодження, захворювань, допомогти підготувати помешкання до зимування.

Проектом було передбачено забезпечення населення паливними брикетами та засобами для обігріву; налагодження системи відновлення пошкоджених вікон та покрівлі у приватних будинках, зруйнованих або пошкоджених внаслідок бойових дій; надання важкохворим життєво необхідних рецепторних ліків та медичних наборів; відновлення соціально значимих об’єктів: Луганської загально освітньої школи I-III ст., Луганської амбулаторії КЗ «Артемівський районний центр ПМСД» Донецької області, Світлодарського дошкільного навчального закладу №1 «Ластівка».

«Буферна зона», яка знаходиться на території Донецької області, налічує 19 населених пунктів. Проектом було охоплено 6 населених пунктів.

Для надання допомоги в проекті були відібрані бенефіціари наступних категорій: багатодітні сім`ї; одинока мати/батько; особи з особливими потребами (інваліди, важкохворі) або ті, що знаходяться в стані розірваних стосунків; пенсіонери і особи похилого віку.

Під час реалізації проекту було придбано 678 тон паливних брикетів на суму 1 млн. 631 тис. грн. Ними забезпечені 452 домогосподарства або 862 особи. Брикети видані населенню смт. Луганське та прилеглих населених пунктів: с. Красний Пахар, с. Миронівка, с. Роти, смт. Миронівське.

Для 255 домогосподарств придбано 255 електричних обігрівачів на суму 225 тис. грн. Вони видані населенню смт. Миронівський та м. Світлодарськ.

Проведена робота по незначним ремонтам в м. Світлодарськ, смт. Миронівське та смт. Луганське на суму 526 тис. грн. При цьому відбулась заміна пошкодженних вікон в 155-х домогосподарствах, заміна пошкодженої покрівлі в 16 домогосподарствах. Придбано 400 кг. цементу та 40 метрів плівки для 4 домогосподарств.

Відповідно до завдань проекту та в рамках забезпечення допомоги важкохворим жителям буферної зони під час реалізації проекту медичні набори отримали 500 домогосподарств.

Ліки по рецепту отримали 186 хронічно хворих мешканців м.Світлодарська, смт. Миронівський та смт. Луганське на суму 594 тис. грн.

Значну роботу було проведено під час відновлення постраждалих соціально значимих об’єктів.

Мета проекту - відновлення гнучкості та посилення здатності до протистояння викликам з боку місцевого населення та переселенців, які постраждали внаслідок конфлікту та проживають у «буферній зоні» на контрольованій державою території в Донецькій області. Відновлення довіри між людьми. Відновлення моральних цінностей населення Донецької області.

Завдання проекту - допомогти населенню «буферної зони» пережити зиму без важких втрат від переохолодження, захворювань, допомогти підготувати помешкання до зимування.

Проектом було передбачено забезпечення населення паливними брикетами та засобами для обігріву; налагодження системи відновлення пошкоджених вікон та покрівлі у приватних будинках, зруйнованих або пошкоджених внаслідок бойових дій; надання важкохворим життєво необхідних рецепторних ліків та медичних наборів; відновлення соціально значимих об’єктів: Луганської загально освітньої школи I-III ст., Луганської амбулаторії КЗ «Артемівський районний центр ПМСД» Донецької області, Світлодарського дошкільного навчального закладу №1 «Ластівка».

«Буферна зона», яка знаходиться на території Донецької області, налічує 19 населених пунктів. Проектом було охоплено 6 населених пунктів.

Для надання допомоги в проекті були відібрані бенефіціари наступних категорій: багатодітні сім`ї; одинока мати/батько; особи з особливими потребами (інваліди, важкохворі) або ті, що знаходяться в стані розірваних стосунків; пенсіонери і особи похилого віку.

Під час реалізації проекту було придбано 678 тон паливних брикетів на суму 1 млн. 631 тис. грн. Ними забезпечені 452 домогосподарства або 862 особи. Брикети видані населенню смт. Луганське та прилеглих населених пунктів: с. Красний Пахар, с. Миронівка, с. Роти, смт. Миронівське.

Для 255 домогосподарств придбано 255 електричних обігрівачів на суму 225 тис. грн. Вони видані населенню смт. Миронівський та м. Світлодарськ.

Проведена робота по незначним ремонтам в м. Світлодарськ, смт. Миронівське та смт. Луганське на суму 526 тис. грн. При цьому відбулась заміна пошкодженних вікон в 155-х домогосподарствах, заміна пошкодженої покрівлі в 16 домогосподарствах. Придбано 400 кг. цементу та 40 метрів плівки для 4 домогосподарств.

Відповідно до завдань проекту та в рамках забезпечення допомоги важкохворим жителям буферної зони під час реалізації проекту медичні набори отримали 500 домогосподарств.

Ліки по рецепту отримали 186 хронічно хворих мешканців м. Світлодарська, смт. Миронівський та смт. Луганське на суму 594 тис. грн.

Значну роботу було проведено під час відновлення постраждалих соціально значимих об’єктів.

Замінено 51 пошкоджене вікон та встановлено кухонне обладнання в Луганській ЗОШ І- ІІІ ст. на суму 231тис. грн. Реставраційні роботи дозволили організувати тут якісне навчання для 61 учня, створити більш комфортні умови для праці 17 вчителів та 12 техпрацівників. У школи з’явилась можливість для більш якісного приготування обідів учням, вчителям і техпрацівникам.

Замінено 51 пошкоджене вікон та встановлено кухонне обладнання в Луганській ЗОШ І- ІІІ ст. на суму 231тис. грн. Реставраційні роботи дозволили організувати тут якісне навчання для 61 учня, створити більш комфортні умови для праці 17 вчителів та 12 техпрацівників. У школи з’явилась можливість для більш якісного приготування обідів учням, вчителям і техпрацівникам.

Замінено 22 пошкоджених вікна у Луганській амбулаторії на суму 122 тис. грн. В цьому закладі 10 медичних працівників обслуговують близько 2500 мешканців.

Також замінено 6 пошкоджених вікон у Світлодарському дошкільному навчальному закладі №1 «Ластівка» на суму 50 тис. грн. Цей заклад відвідує 84 дитини.

Скління пошкоджених вікон зроблено у Миронівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 і в Миронівській музичній школі.

В процесі реалізації проекту допомогу отримали власники 1382 домогосподарств. Покращили умови життя, лікування, праці або навчання 5582 мешканця «буферної зони». Сума коштів, витрачених для допомоги, склала 3 млн. 379 тис. грн.

Проект з працевлаштування «Кар’єра для нового життя»

Проект «Кар’єра для нового життя» працює в мм. Краматорськ і Слов'янськ, починаючи з листопада 2015 року.

Мета проекту – виявлення та всебічна підтримка в працевлаштуванні клієнтів проекту, що звернулися по допомогу та прагнуть знайти роботу чи отримати нову професію.

Основні напрямки. Безкоштовні послуги професійного рекрутера, а саме: індивідуальні консультації з працевлаштування та ефективної побудови кар’єри, професійна допомога в складанні резюме, індивідуальний пошук та підбір вакансій. Послуги профорієнтаційного тесту «Комплекс «ПРОФКАР’ЄРА»; індивідуальний грант на перепідготовку. Можливість пройти навчання на короткотермінових курсах та здобути актуальну професію. Грант на навчання в розмірі до 7000 грн. Тренінги з елементами коучінгу, спрямовані на мотивацію, виявлення потреб слухачів, цілепокладання, візуалізація мрії, етапи встановлення цілей. «Школа бізнесу. Краматорськ» проект направлений на виявлення та підтримку осіб, що прагнуть реалізуватися в сфері самозайнятості та підприємництва.

Цільовою аудиторією проекту є вимушено переміщені особи та місцеві жителі працездатного віку, що прагнуть знайти роботу або отримати нову професію для подальшого ефективного працевлаштування.

Станом на 7 червня 2016 року було досягнуто наступні результати. Всього з початку проекту зареєстровано 210 осіб, з них працевлаштовано 72 особи. Залучено на тимчасові роботи 35 осіб. Складено резюме 90 особам. Проведено індивідуальні консультації за результатами профтестування 30 осіб. Пройшли перенавчання за новою професією 20 осіб. Прийняли участь у тренінгах та курсах 50 осіб. В цілому приділено увагу і надано допомогу 435 особам. В рамках проекту «Професія для нового життя. Індивідуальний грант на перепідготовку» почалась видача 160 грантів на перепідготовку.

Локація проекту – мм. Краматорськ, Слов’янськ, Святогірськ, Лиман.

Проект «Гуманітарна допомога постраждалим від конфлікту на Сході України» (ECHO)

Виконання проекту тривало з 12 січня до 29 лютого 2016 року. Його мета - забезпечення продуктами харчування пільгових категорій громадян, які проживають в «буферній зоні» на території Донецької області і постраждали внаслідок військового конфлікту на Сході України.

Цільова аудиторія проекту - багатодітні сім’ї, одинокі мати або батько, особи з особливими потребами (інваліди; люди з обмеженими можливостями; хронічно хворі; лежачі), пенсіонери або особи похилого віку з мінімальною пенсією та вагітні жінки. Більшу частину бенефіціарів займали пенсіонери з мінімальними пенсіями (81%).

В рамках проекту фондом розподілено 4990 продуктових наборів, загальна вартість яких складає 2 млн. 381 тис. 847 грн. Отримувачами стали мешканці «буферної зони» Донецької області: смт. Луганське (населені пункти с.Красний Пахар, с.Миронівка) та населених пунктів смт. Миронівське, м.Залізне (колишнє Артемове) та м. Світлодарськ.

Проект "Підготовка до зими в буферній зоні Луганської та Донецької областей II" («CORDAID»)

Реалізацію цього проекту працівники фонду розпочали у березні 2016 року.

Мета проекту - допомога населенню «буферної зони» у підготовці до зими для запобігання переохолодженню, поширенню захворювань та підготовки житла до зимування. Проектом було передбачено забезпечення твердим паливом найбільш соціально вразливої категорії населення «буферної зони», яка знаходиться на території Донецької та Луганської областей і підконтрольна Українській державі.

Проект передбачав відновлення будинків, що постраждали внаслідок проведення АТО, надання медичної допомоги мешканцям шляхом забезпечення їх необхідними рецептурними ліками та аптечками.

Ще один важливий аспект - відновлення довіри між людьми. Психологічна підтримка населення Донецької та Луганської областей з метою збереження його моральних цінностей.

Проектом було охоплено 8 населених пунктів буферної зони в Донецькій області: м. Залізне (Артемове), смт. Кірове, смт Ленінське, околиця м. Торецьк, смт. Новгородське, смт. Неліпівка, смт. Дружба, смт. Миронівське.

В буферній зоні Луганської області проект охоплював 8 населених пунктів Попаснянського р-ну, а саме: м. Попасна, м. Золоте, смт.Кримське, смт. Троїцьке, смт. Врубівка, смт. Комишуваха, смт. Миколаївка, смт. Новозванівка.

Паливними брикетами було забезпечено 1380 домогосподарств. Видано 1900 аптечок. Ліки за рецептами отримали понад 280 осіб. Видано 104 обігрівачів. Психологічну допомогу надано 550 особам. Відібрано для відновлення 268 будинків.

Проект: «Відновлення пошкодженого житла в зоні розмежування» (Shelter)

Мета проекту – надання допомоги власникам домогосподарств, які було пошкоджено внаслідок бойових дій. Цільова аудиторія – населення, що проживає в буферній зоні та має пошкоджене житло першої та другої категорій.

Команда працівників фонду працює в смт. Миронівське, смт. Луганське, м. Світлодарськ, смт. Троїцьке (Луганська обл.), м. Залізне (Артемове), смт. Ленінське, смт. Кірове;

За умовами проекту необхідно надати 400 грантів. Вже надано 195 грантів на суму понад 1,5 млн. грн.

Проект "Охорона здоров'я та психосоціальна Допомога вразливим групам населення, що постраждали в результаті конфлікту та мешкають на контрольованих урядом територіях Донецької і Луганської областей, Україна" (Health_CU2016)

За підтримки Карітасу Австрії цей проект стартував на початку квітня 2016 року.

Проект розрахований на 9 місяців, тобто до кінця 2016 року та має бюджет приблизно 6 млн. грн.

Проект спрямовано на досягнення трьох основних результатів, які взаємопов'язані між собою та сприятимуть поліпшенню здоров'я і добробуту населення в Донецькій області, постраждалого внаслідок військового конфлікту.

Очікуваний результат № 1 (здоров'я)

 • Допомога людям, які живуть на контрольованих урядом територіях, буде спрямована переважно на людей похилого віку (понад 60 років), інвалідів та лежачих пацієнтів, які страждають від хронічних та інфекційних захворювань. Беручи до уваги те, що дана категорія цільових бенефіціарів обмежена в пересуванні, первинна медико-санітарна допомога буде надана за допомогою мобільних бригад медико-санітарної допомоги. Кожна мобільна бригада складатиметься з 1 лікаря, 1-ї медсестри і 1 соціального працівника, який пройшов навчання з психосоціальної допомоги. Команда буде відвідувати кожного пацієнта кілька разів протягом виконання проекту.
 • До проекту будуть залучені 500 бенефіціарів. 400 з них будуть отримувати допомогу у вигляді медикаментів на суму близько 4000 грн. на весь період проекту; 250 – дієтичні продуктові набори (1 раз на 3 місяці; вартість такого набору складатиме близько 1300 грн.). Також кожного місяця 50 бенефіціарів будуть отримувати гігієнічні набори вартістю понад 1200 грн.
 • Додатково маємо можливість фінансувати транспортування важкохворих людей до медичних закладів, які знаходяться на віддаленій відстані від зони конфлікту.

Очікуваний результат № 2 (життєзабезпечення)

 • Будуть створені можливості для отримання прибутку громадянами (домогосподарства, очолювані жінками, та самотні безробітні матері) з місцевих громад, розташованих уздовж лінії зіткнення. Вони будуть навчатися догляду за людьми похилого віку, інвалідами та прикутими до ліжка пацієнтами. Під наглядом кваліфікованого соціального працівника, доглядальники будуть допомагати самотнім людям. Робота доглядальників буде фінансуватися БФ "Карітас Краматорськ" і складатиме приблизно 1 820 грн. на кожного.
 • Маємо можливість залучити до проекту 50 доглядальників. Кожен з них, в свою чергу, матиме можливість взяти у супровід по 3 важкохворі особи.

Очікуваний результат № 3 (психологічно-соціальна допомога)

 • Цей результат спрямований на надання психологічно-соціальної допомоги учням шкіл у «буферній зоні» на контрольованих урядом територіях через організацію регулярних заходів із залученням психолога та соціальних працівників, навчених психологічно-соціальній допомозі.
 • Позакласні заходи в початкових і середніх школах на контрольованих урядом територіях будуть організовані для всіх дітей. В той час як ті, що страждають від серйозних психосоматичних симптомів будуть проходити 21-денні оздоровчі табори під час літніх канікул. Батьки дітей з психосоматичними симптомами матимуть доступ до консультації психолога та пройдуть навчання батьківським навичкам протягом здійснення проекту.
 • Плануємо оздоровити 60 дітей у літніх таборах. На кожну дитину для оздоровлення плануємо витрати приблизно 400 грн. на день, що в цілому складає біля 500 000 грн. Також плануємо надати психосоціальний супровід 500 бенефіціарам.
 • Населені пункти, які плануємо охопити проектом: смт. Луганське (населені пункти с.Красний Пахар, с.Миронівка) та смт. Миронівське і м. Світлодарськ.

Проект «Простір, дружній до дитини»

1 квітня 2016 року регіональні представництва фонду в мм. Святогірськ, Сєвєродонецьк і Слов’янськ були підпорядковані БФ "Карітас Краматорськ".

Саме в цих містах відбувається реалізація важливого проекту «Простір, дружній до дитини», головна мета якого - забезпечити психосоціальну підтримку дітям в створених у цих містах центрах.

Цільова аудиторія - діти ВПО, їх батькі, а також інші діти, які пережили психотравмуючі події.

За період дії весняної зміни в 2016 році послугу в просторах Сєвєродонецька, Слов’янська та Святогірська отримали близько 300 дітей і 100 батьків.

БФ «Карітас Краматорськ» і надалі має на меті приділяти постійну увагу роботі регіональних дитячих центрів.

otec vasul_ivanuk_1За рік і кілька місяців благодійний фонд "Карітас Краматорськ" надав значну допомогу потерпілим від конфлікту на Сході нашої країни – вимушено переселеним особам і мешканцям так званої буферної зони.

Карітас у Краматорську зараз знаходиться на передньому краї і працює в зоні, де тисячі людей зазнали важких психологічних і фізичних втрат внаслідок війни. Вони чекають на нашу допомогу. Вони потребують на фінансову підтримку закордонних спонсорів і вітчизняних добродіїв. Карітас своїм прикладом, реальною і постійною допомогою має повернути довіру людей до держави, довести жителям Луганщини і Донеччини, хто насправді стоїть на захисті їх життєвих інтересів.

Соціальні і медичні працівники, психологи БФ «Карітас Краматорськ» щодня працюють у зоні розмежування. Вони ризикують своїм життям заради ефективного виконання завдань проектів і використання коштів, наданих благодійниками. Ці люди гідні поваги і щирої подяки.

Фонд у Краматорську, його команда буде і надалі робити все від нас залежне, щоб авторитет Карітасу зростав і був самим високим серед усіх благодійних організацій, які працюють зараз на Сході України – в зоні, безпосередньо наближеній до зони військового конфлікту.

Сайт в стані наповнення